logo


  • Il Romanista [www.ilromanista.it]
    Verdens første avis dedikert til en fotballklubb. Il Romanista oppstod sommeren 2004 og har siden blitt en veldig populær nyhetskilde for Romanisti.
  • Roma News [www.romanews.eu]
    Uten tvil den siden som kommer med flest oppdateringer om Roma. Romanews har jobbet seg opp til et rykte om å levere ferske og detaljrike nyheter. Nettsiden følger laget også fra Trigoria og har interessante analyser fra treningene.
  • AS Roma Ultras [www.asromaultras.it]
    Et leksikon for informasjon om Roma. Sesong for sesong arkiv, supportersanger og anti-Lazio materiale ingen andre har levert bedre.
  • Core De Roma [www.corederoma.it]
    En av de beste nettsidene med seriøse nyhetsoppdateringer og flotte kronikker. Leverer morsomme bildeoverskrifter etter kamper.
  • TuttoMercatoWeb [www.tuttomercatoweb.com/roma]
    Oppsumering av alt som linkes inn og ut av Roma.
  • Carlo Zampa [www.carlozampa.com]
    Carlo Zampas egen nettside med utvilsomt det mest brukte diskusjonsforumet blant italienske Romanisti.
  • La Roma Siamo Noi [www.laromasiamonoi.it]
    Er etter en stunds nedetid endelig tilbake. En nyttig nettside kjent for å ha direkte kontakt med agenter til spillere som blir linket til Roma. Klarer gjennom sine kontakter å få gitt supporterne viktige nyhetsoppdateringer.
  • Forza Roma [www.forzaroma.info]
    Ikke fult på høyde med de andre nettsidene, men klarer likevel å tilby leserne raske nyhetsoppdateringer.
  • Voce Giallorossa [www.vocegiallorossa.it]
    En relativ ny side, men har etablert seg godt og har en gjennomsnitt på godt over 25 nyhetsartikler per dag.
  • Curva Sud [www.curvasud.com]
    En nettside dedikert til Curva Sud, men har ikke blitt oppdatert på en stund.
  • Daje Roma [www.dajeroma.com]
    Nyoppstartet nettside med mål om å samle fansen på ett sted.

 

  • Roma Journal [www.romajournal.com]
    Omfattende engelsk blogg med en rekke bidragsytere, startet som podcasten La Magicast og har utviklet seg etter det.
  • AS Roma Calcio Blog [roma.theoffside.com]
    Imponerende god blogg på engelsk av en amerikaner. Interessante synspunkter og ikke minst sans for humor.
  • Roma Forever [www.romaforever.it/en]
    Den første siden om Roma på nett etter opprettelsen helt tilbake i 1996. Holder fortsatt koken med et aktivt bildegalleri og en Facebook-side med nesten 12 000 tilhengere.
  • AS Roma Addict [www.asroma-addict.com]
    En gang i tiden den mest populære nettsiden for engelskspråklige fans. Har for lengst stagnert prosessen og har i dag kun et aktivt diskusjonsforum.
  • NewsNow [www.newsnow.co.uk]
    Britisk nyhetsportal som samler alle Roma nyheter fra flere nyhetskilder på ett og samme sted.
  • AS Roma Svenskafans [www.svenskafans.com/italien/roma]
    Sveriges største nyhetsportal for Roma med et aktivt og populært diskusjonsforum. Leverer ellers artikler og kronikker av høy kvalitet.
  • Roma Club Svezia [www.romanisti.se]
    Svenskenes offisielle supporterklubb.
  • Birros Fotbollsblogg [blogg.expressen.se/birro]
    Prisbelønt fotballblogg av ihuga Romanistaen Marcus Birro. Birro er en svensk forfatter og poet fra Gøteborg.
  • Blogistuta [blogistuta.blogspot.com]
    Nok en blogg på engelsk. Blogistuta leverer titalls artikler per måned med høyt nivå av ironi og sarkasme. God lesning.
  • SerieAForums [www.serieaforums.com]
    Vår grafiske designer fra Irland har et eget diskusjonsforum hvor han har samlet populære skikkelser fra de tidligere diskusjonsforumene til goal.com og xtratime.
  • Giallorossa Blog [giallorossa.blogspot.com]
    Lidenskapelig svensk giallorossa med sin egen blogg  fylt med humor, innlegg og video.
  • Amadeo Amadei [amadeoamadei.blogspot.com]
    Svenskene gir seg ikke med det første. Denne svensken har et arkiv med videoer av Roma samlet på ett sted.